Talán nem meglepő, hogy ahogy legtöbb divat-őrület, úgy a műszempilla története is Hollywoodhoz kapcsolódik. Az első műszempilla, mely a szálankénti szempilla-építés „anyjának” tekinthető, a 20. század elején, tincses műszempillaként látta meg a napvilágot.
Egy híres színésznő szempilláira applikálták az első tincses műszempillákat, mely ettől kezdve és azóta is töretlenül, más-más formában hódítja meg nők millióit. Ma már nemcsak trendi, ha valakinek szálankénti műszempillát tesz fel egy szakember, hanem óriási divat lett a különböző „D”-vel jelölt szálankénti szempilla-építés. Már nemcsak a technikák különböznek, hanem a műszempillák hossza, színe, anyaga és a felhelyezésükhöz szükséges anyagok is.
Évtizedekig tincses műszempillák hódítottak, egy idő után pedig az egyszerűbb soros műszempillák is divatba jöttek. Utóbbinak előnye, hogy egyszerűbb felhelyezni, mint a tincses és szálankénti szempillákat, hátránya viszont, hogy nem igazán tartós, és nem igazodik a saját szempillához.
A tincses műszempilla felhelyezésének elsődleges célja a saját szempillák dúsítása. Egy pilla csomó nagyjából 3-6 pilla összecsomozásából alakul ki és ezeket a szempilla-tincseket ragasztjuk fel a saját szempilla tövéhez ragasztó segítségével. A szempilla felragasztásához alkalmazott ragasztó ritkán okoz allergiát.
Hátránya, hogy a szempillák felragasztásának helyén kialakuló csomók láthatóak és nem túl szépek. Napi viseletre inkább a szálanként épített szempilla javasolt, alkalmakra, vagy ha valaki nem szeretne szálankénti szempilla-hosszabbítással foglalkozni, tökéletes választás.
Méret szerint is válogathatunk a szempillák között, mely a hosszra és a vastagságra vonatkozik. Kevésbé tartós a szálankénti szempilla-hosszabbításhoz viszonyítva, hiszen mindösszesen 1-2 hétig maradnak fent a felragasztott szempillák.
A tincses műszempillák eltávolítása vízzel, vagy oldószerrel történik. Viselése hosszú távon nem ajánlott, mert a saját szempillák töredezését, ritkulását eredményezheti.
A soros műszempilla esetén a szálak egymás mellett, sorban helyezkednek el. Ezt az egybefüggő szempillasort kell a szempillák tövéhez felragasztani. Ebből a szempilla-típusból is létezik különböző méretekben és formákban.
A szálankénti műszempilla-építés Magyarországon kb. 15 éve jelent meg. Kozmetikai cégek tömegével képezték sajnos a nem kozmetikusokat is erre a technikára.
Rengeteg szempilla-designer és szempilla-stylist tanulta meg az új őrületet. Ma már nagyon sok cég foglalkozik szálankénti szempillák és az azokhoz szükséges anyagok és eszközök forgalmazásával. A Long Lashes piacvezető e tekintetben, élén jár a műszempilla hosszabbításban és folyamatosan fejleszti és bővíti portfólióját.
Szempilla-építő szakembereink folyamatosan továbbképezik magukat és figyelik a világpiac alakulását annak érdekében, hogy a hazai kozmetikusok és szépségtanácsadók a lehető leghamarabb megismerjék a szempilla-építés új trendjeit.
A Long Lashes kedvező anyagköltséget biztosít, hogy Te legmagasabb jövedelemhez juthass! Anyagköltség kb: 1.000 - 1.500 Ft között mozog, mely változhat a vendég saját pillaállományától, illetve a használt eszközöktől. (selyem pilla, Flat pilla, vastagságok, ragasztó típusa).
Az anyagköltségen felül számolnod kell az egyéb állandó költségekkel (rezsi, bérleti díj stb.), ezen kívül a ráfordított időt is bele kell kalkulálni az árba - 1 kezelés átlagosan 1,5-2 órát vesz igénybe -. Figyelj a minőségi munkára és használd ki, hogy ez a szolgáltatás most a virágkorát éli! A Long Lashes termékeivel a minőségi módon végzett szálankénti szempilla-építés nem is lehet kérdés!
A szempilla hosszabbítás számos olyan előnnyel rendelkezik, melynek köszönhetően manapság a kozmetikai piac egyik legnépszerűbb szolgáltatása.